Używasz nieaktualnej wersji przeglądarki Internet Explorer. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojego komputera, a ponadto nie działa ona poprawnie z wieloma stronami, między innymi z tą.
Najnowszą wersję Internet Explorera znajdziesz >> tutaj <<

Inne popularne przeglądarki:

Zachęcamy do aktualizacji oprogramowania.

Pozdrawiamy.
Grupa b2-biznes.pl

baner kalkulatory oblicz

Dni wolne za święta wypadające w sobotę

Share

Jeśli święto wolne od pracy przypada w sobotę, pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę, przysługuje prawo do odebrania dnia wolnego. W 2014 roku w sobotę wypadają dwa dni świąteczne. Na mocy zmian, które zostały wprowadzone w 2011 roku, pracodawca nie musiał rozliczać się z dni wolnych, które przypadały w sobotę, jednakże w października 2012 Trybunał Konstytucyjny uznał te przepisy za niezgodne z konstytucją.

Dzień wolny może być odebrany tylko i wyłącznie w przypadku, gdy święto przypadnie w sobotę. Święta wypadające w niedzielę są traktowane jako normalne dni świąteczne, dlatego też za taki czas nie ma możliwości odebrania wolnych godzin pracy.

W 2014 roku dwa dni świąteczne wypadną w sobotę – 3 maja i 1 listopada (w 2013 r. żaden dzień wolny nie wypadł w sobotę), w związku z czym zwiększy się pula dni urlopowych pracowników, dla których sobota jest dniem wolnym od pracy. Pracodawca musi ich udzielić do końca okresu rozliczeniowego.

Na podstawie: mojafirma.infor.pl

Dodaj komentarz


POLECANE ARTYKUŁY

Reklama:

Partnerzy:

   
Copyright © 2013. B2-BIZNES.PL
By: Joomla Free Templates